MASSlan, maślan sodu - 60 tabl.

MASSlan, maślan sodu - 60 tabl.
  • nowość
Dostępność: na wyczerpaniu
Wysyłka w: 24 godziny
Cena: 29,99 zł 29.99
ilość szt.
dodaj do przechowalni

Opis

WSKAZANIA

MASSlan to żywność specjalnego przeznaczenia medycznego.Zawiera maślan sodu w ilości 150 mg, co odpowiada

120 mg kwasu masłowego w każdej tabletce. Kwas masłowy jest jednym z krótkołańcuchowych kwasów tłuszczowych, które powstają w jelicie grubym. Jest podstawowym składnikiem odżywczym dla komórek nabłonka jelita grubego (kolonocytów).

- Zaburzeniach czynnościowych jelit (np. zespół jelita drażliwego)

- Chorobach zapalnych jelit (np. wrzodziejące zapalenie jelita grubego i choroba Crohna)

- Zakażeniach przewodu pokarmowego

- Biegunce po antybiotykoterapii, biegunce podróżnych

- Zaburzeniach flory jelitowej

- Niedoborach kwasu masłowego, np. przy stosowaniu diety ubogoresztkowej zawierającej małe ilości błonnika pokarmowego.

DZIAŁANIE

Kwas masłowy jest jednym z krótkołańcuchowych kwasów tłuszczowych. Występuje w licznych produktach spożywczych zawierających tłuszcze. Kwas masłowy spożywany w normalnej diecie jest w całości wchłaniany do krwi w jelicie cienkim i nie dociera do jelita grubego. Źródłem kwasu masłowego w okrężnicy jest fermentacja błonnika pokarmowego przez prawidłową florę bakteryjną. W jelicie grubym łatwo dochodzi do niedoboru kwasu masłowego we wszystkich stanach chorobowych lub przy zaburzeniach flory bakteryjnej. Odpowiednia ilość kwasu masłowego w jelicie grubym jest konieczna do prawidłowego funkcjonowania kolonocytów – komórek nabłonka jelita grubego, gdyż kwas masłowy jest ich podstawowym składnikiem odżywczym. Jednocześnie kwas masłowy wspomaga prawidłową florę bakteryjną jelita, ponieważ hamuje rozwój bakterii i grzybów chorobotwórczych.

DAWKOWANIE

Dorośli: doustnie 1 tabletka dwa razy dziennie, rano i wieczorem. Dzieci powyżej 7 roku życia: doustnie 1 tabletka maksymalnie dwa razy dziennie, rano i wieczorem. Tabletkę należy połknąć w całości popijając letnią lub chłodną wodą. Tabletkę należy przyjmować w trakcie posiłku, bez rozgryzania.

Opinie o produkcie (0)

dlaczego zdrowiewita?
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl